Hakkımızda

Ayşegül Güldamlası

Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi lisans ve Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisans mezunu olan Ayşegül Güldamlası, profesyonel çalışma hayatına Enocta’da Eğitsel Tasarım Uzmanı olarak başlamıştır. Enocta’daki çalışma hayatı süresince farklı sektörlerden kurumsal müşteriler için büyük çapta 25 projenin eğitim tasarımını yapmıştır.

2010 yılında BilgeAdam’da, İK ve Eğitim Teknolojileri biriminde, Kurumsal Proje Yöneticisi olarak, e-öğrenme biriminin yeniden yapılanması, üretim süreçlerinin tasarlanması ve e-öğrenme projelerinin yönetimi görevini üstlenmiştir.

BilgeAdam’dan sonra Doğa Grubu’na bağlı olan Doğa Bilişim Holding’de İçerik Geliştirme ve Eğitim Müdürü görevine getirilmiştir. Görev süresince şirketin uzaktan eğitim stratejilerinin belirlenmesi ve bu stratejiler doğrultusunda içerik üretim ekibinin oluşturulması, eğitim kataloğunun belirlenmesi, üretiminin yapılması ve müşteri tarafında bu eğitimlerin tanıtım tutundurulması görevlerini üstlenmiş; eğitim tasarımı ve müşteri eğitimlerini gerçekleştiren ekibi yönetmiştir.

2013 yılında insan kaynakları, eğitim, süreç yönetimi ve danışmanlığı alanlarında faaliyet gösteren Ceviz Akademi şirketinin kurucu ortağı olmuş ve bu dönemde birçok kuruma insan kaynakları ve eğitim süreçlerini yapılandırmakta danışmanlık yapmış ve davranışsal gelişim eğitimleri vermiştir.

2015 yılında, Otomotiv sektöründe ana yan sanayi olarak hizmet veren, Üstünberk Holding’de Akademi Yöneticisi olarak işe başlamış; Şubat 2017 tarihine kadar bu görevi sürdürmüştür. Bu dönemde mavi yakalı ve beyaz yakalı çalışanlar için Vardiya Amiri Liderlik, Potansiyel Geliştirme, Satınalma Okulu, İç Denetçi ve SQE Geliştirme gibi ezber bozan teknik, fonksiyonel ve davranışsal gelişim programları tasarlamış; ihtiyaç analizi, tedarikçi yönetimi, eğitim tasarımı, iç eğitmenlik ve yetenek yönetimi gibi birçok kurumsal akademi sürecini oluşturmuş ve yönetmiştir.

Ayşegül Güldamlası halen kurumsal akademi kurulumu, stratejik insan kaynakları yönetimi alanlarında danışmanlık yapmakta ve iletişim, liderlik ve insan yönetimi gibi alanlarda davranışsal gelişim eğitimleri vermektedir.

Gündüz Güldamlası

Mimar Sinan Üniversitesi İstatistik lisans, Bahçeşehir Üniversitesi Bilgi Teknolojileri ve İnsan Kaynakları yüksek lisans programlarından mezun olan Gündüz Güldamlası, iş hayatına 2003 yılında Koç Allianz Sigorta Eğitim Departmanı’nda eğitim uzmanı olarak başlamıştır. Koç Allianz’da satış kanallarının eğitimleri, acente ve şirket içi ödüllendirme sistemleri, Allianz Akademi gibi birçok başarılı projenin yönetimini gerçekleştirmiştir ve 2005 yılında En Başarılı Koçlu ödülüne layık görülmüştür.

2008 yılında Türk Telekom Akademi Satış, Pazarlama ve Müşteri İlişkileri biriminde, Türkiye’nin en büyük acente eğitim projesinin yönetilmesini üstlendi. 2009 yılında ise Eğitim Teknolojileri birimine geçiş yaparak, kurumsal akademi süreçlerinin geliştirilmesi, Türk Telekom ve Grup Şirketleri’nin eğitim ihtiyaçlarına yönelik içerik geliştirme projelerinin yönetimi, Türk Telekom Akademi Eğitim Portalı Projesi, Geleceğe Değer Projesi gibi birçok farklı alanda görev yapmış ve 2011 yılında Türk Telekom Akademi’den ayrılarak Tofaş Akademi’de Eğitim Teknolojileri ve Sistemleri Geliştirme Yöneticisi olarak göreve başlamıştır.

Tofaş Akademi’de kurumsal akademi yapılandırılmasının sorumluluğunu almış, eğitim yönetim – eğitim tasarım – eğitim teknolojileri – eğitim operasyonları – iletişim – öğrenme kaynakları – akreditasyon ve uluslararası yarışma süreçlerini yönetmiştir. Gündüz Güldamlası 2016 itibariyle Tofaş Akademi’de yan sanayilerin insan kaynakları, eğitim ve teknik gelişim süreçlerinden sorumludur. Ayrıca Tofaş Akademi’deki görevi boyunca Brandon Hall’dan Excellence in Learning (Silver), Excellence in Talent Acquistion (Silver), Excellence in Talent Acquistion (Bronze), Excellence in Learning Technology (Bronze), TEGEP, Eğitim ve Gelişim Ödülleri, Sosyal Sorumluluk Projesi Birinciliği, Eğitim Teknolojileri Jüri Özel Ödülü, En Başarılı Tofaş’lı ödüllerine layık görülmüştür.

Gündüz Güldamlası’nın Project Management Professional (PMP), Learn.com Instructional Development Process ve ASTD Instructional Developer sertifikaları bulunmaktadır. Ayrıca kurumsal akademi kurulumu, stratejik insan kaynakları yönetimi, eğitim yönetim sistemleri, eğitim süreçlerinin yönetimi ve eğitim pazarlaması gibi konularda makaleler yazmakta, danışmanlık yapmakta ve eğitim programları düzenlemektedir.